Satranç Çocuğun Derslerinin Düzelmesini Sağlar mı?

Bu konuda yapılan  araştırmaların tamamının sonuçları aynı; derslerinde başarısız çocuklar, satrançla tanıştıktan sonra başarılı olabiliyorlar. Bunun başlıca sebebi, beyinin olaylara bakışının, problem karşısında çözüm üretme biçiminin değişmesidir.

Satranca başlar başlamaz büyük değişiklik beklemeden, ısrarla eğitim sürdürülürse, bir müddet sonra çocuk, önündeki satranç tablasının tamamını görmeye başlar ve karşısındakinin de farkına varır. Çok büyük seviye farklılığı yoksa, karşısındakine saygı duymayı Devamını oku “Satranç Çocuğun Derslerinin Düzelmesini Sağlar mı?” »

Processing your request, Please wait....

Zeka Oyunları

Zeka Oyunları

Dejenere Satranç

Karşılıklı birer hamle yapılarak oynanıyor satranç. Usta bir satranççı, acemi birinin piyonlarına iki kere hamle yapma izni verirse, daha fazla düşünmek, daha dikkatli olmak zorunda kalır. Sırasıyla, bu tolerans daha değerli taşlara tanınırsa, usta değil, piri olsa, kazanmak imkansızlaşmaya başlar. Halinden memnun olanlara diyeceğimiz yok da, istedikleri başarıları sağlayamadıklarına inanan  insanlar biraz bu ustaya benzerler.Başarabilmek için yapılması gerekenleri Devamını oku “Zeka Oyunları” »

Processing your request, Please wait....

Satranç

Satranç

İlginç bir oyundur satranç. Oynamayı bilmek çok zor değildir ama her taşın hareket şekli değişiktir sadece. Bu hareket farklılığı oyunu zenginleştiriyor, oyuncu kalitesi de, insanı yeni kazanma stratejileri üretmeye zorluyor. Satranç, hayatın kendisidir denirken de, vasat ve iddiasız bir hayat kastedilmiyor tabi. Satrançta, şans söz konusu değildir. İnsan, aklını ve sabrını dener. Zamanı kullanmak önemlidir, çok yönlü düşünmeden başarılı olunamaz, ayrıca öngörü de önemlidir. Rakibine saygı duymayan satrançta başarılı olamaz. En önemli konulardan biri de, gereksiz tehdittir. Sonuca etki etmez, sadece zaman kaybettirir, zor duruma düşme Devamını oku “Satranç” »

Gelen aramalar:

  • satranç
  • satranç taşları
  • satranç taşı
Processing your request, Please wait....