Eğitim Öğretim

Eğitim Öğretim

Okullar neden kurulur ?  Ülkeler, eğitim öğretim işlerini neye göre, nasıl planlıyor? İşleyişten birinci derecede sorumlular kimler olmalıdır? Dünyada bu konunun iyileri ne yapıyorlar?… Bu sorulara kısmen de olsa cevaplar bularak, yapılmayanları işaret etmeye çalışalım.

   Ülkeler, genel olarak hem kendi birikimlerini kullanarak, hem de iyi kabul ettiği modelleri  inceleyerek kendi sistemlerini kurarlar. Birikimi olmayanlardan bazıları, dışarıdan uygulamaları olduğu Devamını oku “Eğitim Öğretim” »
Processing your request, Please wait....

Çocuğunuz Olmasına Karar Verdiğiniz Zaman Daha Çok Şey Bilmelisiniz…

Çocuğunuz Olmasına Karar Verdiğiniz Zaman Daha Çok Şey Bilmelisiniz…

En yakınındakiler, çocuk biraz yetişkine benzeyince, 4 – 5 yaşlarındayken, kendilerine çeki-düzen verir, mutlu görünmeye çalışır, giyimine kuşamına, konuşmalarına dikkat eder.  Ancak geç kalmış olabiliriz… Devamını oku “Çocuğunuz Olmasına Karar Verdiğiniz Zaman Daha Çok Şey Bilmelisiniz…” »

Processing your request, Please wait....

Yüzme

Yüzme

Üyelerin (kollar, bacaklar) ve başın gövdeye bağlantı noktalarının oynarlığı, yani çok rahat kendi ekseni etrafında dönebilmeleri, her yöne kolayca, istenildiği ölçüde bükülebilmeleri, yüzmeyi kolaylaştırır. Kemik ve kas yapısı doğuştan bu duruma uygun olanlar yüzme işini daha kolay becerebilirler. Yüzmeyi spor olarak tercih edenler için,  ana eklem sayılabilecek bu bölgelerin, sabırla, ısrarla hareketli tutulması, mekanik hareketi rahatlatacak, stil eğitimi almak, geliştirmek Devamını oku “Yüzme” »

Gelen aramalar:

  • yüzmek
  • yüzme
  • yüzme resimleri
Processing your request, Please wait....

Spor Yapmak

Spor Yapmak

Altın, Gümüş, Bakır Yıllar…

Sporcu adayı olan çocuklar, işin başında henüz profesyonellik düşünmedikleri için rahattırlar. Anne – babalar da çok kaygılıdır diyemeyiz. Çocukları en azından daha sağlıklı olmaya aday ve birçok kötü alışkanlıkların da baştan önüne geçilebiliyor böylece. Altın yıllardır bu yıllar. Bireysel spor yapılıyorsa, yarışma işi de başlamışsa, ”kazanabilme” ye ortak birileri ile karşılaşılıyor. Hep kazanamayınca, çok kazanamayınca sıkıntılı bir dönem Devamını oku “Spor Yapmak” »

Processing your request, Please wait....

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi

Daha Fazla Gelişmek Uzamak Mümkün mü?

Gelişmekte olan çocuklarda, kaslardaki proteinlerin daha iyi kullanımı için, LÖSİN aminoasitlerinin önemli rolü var. Tahıllarda, baklagillerde, süt ürünlerinde bulunuyor. Tahılla beslenen tavukların yumurtaları da daha değerlidir doğal olarak. Ayrıca, kahvaltılarda zengin karbonhidratlı besinlerden daha çok, yumurta, az yağlı süt ve et tüketenlerin vücut yağları da kolay kullanılıyor ve azalıyor. Özellikle, hızlı büyüme zamanlarında, kahvaltılarda, Devamını oku “Çocuk Gelişimi” »

Processing your request, Please wait....

FB – GS Cumhurbaşkanlığı Kupası Basketbol Maçı

FB – GS Cumhurbaşkanlığı Kupası Basketbol Maçı

FB: 20 – GS: 40 ve FB: 77 – GS: 63.

Biz ülke olarak basketbol severiz. Bu coğrafyanın insanlarından üst düzey basketbolcu çıkmıyor veya çok az ama bu spor dalını çok sevdiğimiz için, dışarıdan en iyileri getirip izliyoruz. Çünkü, FB’li yabancılar 77 – GS’lı yabancılar 63  görünüyor, yerlilerde ise, durum, 20 – 40.
Sadece skorerlere bakarak değerlendirme ölçü olmaz denilebilir ama yine de,  durumu algılarken yaklaşık bir fikir sahibi oluyor insan.
Bu durumu kabullenerek mi yolumuza devam edeceğiz, yoksa bu coğrafyanın insanından da, ÜST DÜZEY, HATTA ÇOK ÜST DÜZEY basketbolcular çıkabilir tezini mi savunacağız? Bizim kanaatimiz fazlasıyla potansiyelin olduğu doğrultusundadır. Bunun için  zeka baz alındığında, hiç de geri olunmadığı Devamını oku “FB – GS Cumhurbaşkanlığı Kupası Basketbol Maçı” »
Processing your request, Please wait....