Aşırı Kentleşme ve Yaşlılık

Aşırı Kentleşme ve Yaşlılık

Büyük şehirlerin içine, yanına rastgele yeni büyük büyük binalar ve yollar yapılıyor. Buna toplu taşımanın çok kaliteli ve rahat olmaması da eklenince, özel araç kullanımını artıyor, solunan hava iyice ağırlaşıyor. Solunan kötü hava ve endüstriyel besinler, organlarda fonksiyon bozukluklarına yol açıyor, erken yaşlanma kaçınılmaz oluyor. Erken yaşlanmayı engelleme uğruna yeni, ciddi bir sağlık ürünleri sektörü doğuyor böylece. Devamını oku “Aşırı Kentleşme ve Yaşlılık” »

Processing your request, Please wait....

Kentleşme

Kentleşme

Nasıl Kentleşme?

Küresel ısınma dışında, aşırı betonlaşma da, yağışın kar olarak yere düşmesini engelliyor. Deniz seviyesinden aynı yükseklikte olan bir yeşil alana, bina ve asfaltın yoğun olduğu bölgelere göre yağış, daha fazla kar olarak düşebiliyor. Daha önceleri yaşadıkları yerlerde mevsimi gelince kar yağışı izleyebilenler, bunu görebilmek için, yeşil alanlara ve biraz yükseklere gidiyor.

Kar yağarken ve yere düşüp biraz çoğaldığı zaman, insanlar olumlu yönde etkileniyor, hele çocuklar Devamını oku “Kentleşme” »

Processing your request, Please wait....

Sağlıklı Yaşam Alanları

Sağlıklı Yaşam Alanları

Güneş ışığı ile birlikte, havadaki karbondioksidi emip, hem kendisine, hem de, yiyene besin (karbonhidrat) sağlıyor bitkiler. İşi, bir nevi güneş ışığı paneli gibi çalışan yeşil yaprakları ile yapıyorlar ve havaya da canlılar için yaşamsal önemi tartışılamayan oksijen bırakıyor, bir nevi havayı temizliyorlar. Dünyadaki yaşamın en önemli sırlarından biridir ”fotosentez ” denen bu mucize ve sağlıklı yaşam alanları için olmazsa olmazlardandır. Devamını oku “Sağlıklı Yaşam Alanları” »

Processing your request, Please wait....

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme

Toplum Sağlığı

İnsanlar, her şeyin daha iyisi olması ihtimalinden dolayı, durumlarından şikayetçidir. Aynı toplumun içindeki akıllılar, insanların bu özelliğini kullanır, çözüm diye sundukları ile para kazanırlar. Ayrıca, sunulanın yeni olması, geliştirilmiş olması durumunda kazancın da sınırı yok. Devletler bile, bu yeni icatlar veya geliştirilen teknolojilerin sırtından kazanılanların vergileriyle idare ediliyor. Bu girdabın sürekli içinde kalarak yaşayan az gelişmiş toplumların, müşteri Devamını oku “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme” »

Processing your request, Please wait....

Kilo Almak

Kilo Almak

Aşırı Kilo Almak Nasıl Gerçekleşiyor?

Büyüme, gelişmenin dışında istenmeyen şekilde kilo almak, aslında insan vücudunun bir nevi kendi kendini otomatik olarak savunma, hayatiyetini koruma biçimidir. Bu konuda en bilinmesi gereken de, herkesin vücudunun kendini otomatik korumasının farklı olduğudur. Aynı miktarlarda aynı değerde besin alınsa da, kilo almak ve gelişme konularında benzerlikler olmayabiliyor. Bunun başlıca sebebi, aynı tip canlı organizmaların her birinin iç düzeninin benzer fakat tıpatıp aynı Devamını oku “Kilo Almak” »

Processing your request, Please wait....

Zayıflama

Zayıflama

Zayıflama Bahara Bırakılmalı mı?

Kış ayları içerisinde örtünme işi saklayıcı olduğundan insandaki deformasyonun farkına varılmaz. Baharla birlikte yağlanmanın sebep olduğu istenmeyen görüntü fark edilir. Hele yazın, bol, koyu renkli giysiler bile, göbek, basen bölgesindeki istenmeyen görüntüyü saklayamaz. Bu işi bahara bırakmayalım, baharda kendimize de güzel bir sürpriz yapalım diyenlerle, yarından itibaren veya en geç bir ocaktan itibaren zayıflama operasyonunu Devamını oku “Zayıflama” »

Processing your request, Please wait....