Sağlıklı Yaşam ve Beslenme

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme

Toplum Sağlığı

İnsanlar, her şeyin daha iyisi olması ihtimalinden dolayı, durumlarından şikayetçidir. Aynı toplumun içindeki akıllılar, insanların bu özelliğini kullanır, çözüm diye sundukları ile para kazanırlar. Ayrıca, sunulanın yeni olması, geliştirilmiş olması durumunda kazancın da sınırı yok. Devletler bile, bu yeni icatlar veya geliştirilen teknolojilerin sırtından kazanılanların vergileriyle idare ediliyor. Bu girdabın sürekli içinde kalarak yaşayan az gelişmiş toplumların, müşteri Devamını oku “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme” »

Processing your request, Please wait....

Kilo Almak

Kilo Almak

Aşırı Kilo Almak Nasıl Gerçekleşiyor?

Büyüme, gelişmenin dışında istenmeyen şekilde kilo almak, aslında insan vücudunun bir nevi kendi kendini otomatik olarak savunma, hayatiyetini koruma biçimidir. Bu konuda en bilinmesi gereken de, herkesin vücudunun kendini otomatik korumasının farklı olduğudur. Aynı miktarlarda aynı değerde besin alınsa da, kilo almak ve gelişme konularında benzerlikler olmayabiliyor. Bunun başlıca sebebi, aynı tip canlı organizmaların her birinin iç düzeninin benzer fakat tıpatıp aynı Devamını oku “Kilo Almak” »

Processing your request, Please wait....

Zayıflama

Zayıflama

Zayıflama Bahara Bırakılmalı mı?

Kış ayları içerisinde örtünme işi saklayıcı olduğundan insandaki deformasyonun farkına varılmaz. Baharla birlikte yağlanmanın sebep olduğu istenmeyen görüntü fark edilir. Hele yazın, bol, koyu renkli giysiler bile, göbek, basen bölgesindeki istenmeyen görüntüyü saklayamaz. Bu işi bahara bırakmayalım, baharda kendimize de güzel bir sürpriz yapalım diyenlerle, yarından itibaren veya en geç bir ocaktan itibaren zayıflama operasyonunu Devamını oku “Zayıflama” »

Processing your request, Please wait....

Egzersiz

Egzersiz

Evde Spor Yapmak…

Günlük rutin işlerin dışında, vücut kaslarını fazladan çalıştırmak, ”spor yapmak” sayılabilir. Hep bacaklar üzerinde olmak gerekmiyor, herhangi bir kas gurubunu çalıştırarak da spor yapılabilir. Önemli olan nabız atım sayısını artırmak ve bunu bir müddet sürdürmek. Vücudun henüz alışık olmadığı hareketleri acele etmeden yaparak başlanmalı, hızlanmayı sonralara bırakmalıdır. Aynı anda birden fazla kas gurubunu çalıştırmayı da Devamını oku “Egzersiz” »

Processing your request, Please wait....

Spor Ayakkabı

Spor Ayakkabı

Kilo Vermeye Yardımcı Olduğu İddia Edilen Spor Ayakkabıları

Değişik bir çift ayakkabı satın alarak, fazladan yürüyüş yapmak fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olur mu?

Olur!  Normal sayılacak bir spor ayakkabıya göre fark ne olur?   Bir çift spor ayakkabınız daha olur. Ayağınızı sıkmıyorsa, aşırı büyük gelmiyorsa, yere bastığınızda ayağınız yeri tam hissediyorsa, daha kolay yürürsünüz, daha keyifli koşarsınız, istemediğiniz yağlarınızdan Devamını oku “Spor Ayakkabı” »

Gelen aramalar:

  • koşu ayakkabısı
Processing your request, Please wait....